HotInfo>Blog

Energie naturala, Ecologie,Presa, Opinii, Divertisment, Diverse.

Rezultare finale alegeri uninominale 2008 – Lista oficiala BEC cu parlamentarii pe fiecare colegiu si judet

Posted by Florian pe 3 Decembrie, 2008,12:50


BEC a publicat lista cu noii parlamentari, rezultati in urma alegerilor din 30 noiembrie, potrivit proceselor verbale inregistrate la Biroul Electoral Central. (Mai putin cu reprezentantii minoritatilor altele decat cea maghiara)

 
ALBA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Calin Potor (PD-L)

Colegiul 2: Clement Negrut (PD-L)

Colegiul 3: Teodor Atanasiu (PNL)

Colegiul 4: Radu Coclici (PSD)

Colegiul 5: Corneliu Olar (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Alexandru Peres (PD-L)

Colegiul 2: Nicolae Dobra (PD-L)

ARAD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Lucian Rivis Tipei (PD-L)

Colegiul 2: Claudia Boghicevici (PD-L)

Colegiul 3: Adrian Nitu (PD-L)

Colegiul 4: Mihaita Calimente (PNL)

Colegiul 5: Florin Ciprian Luca (PSD+PC)

Colegiul 6: Marius Sorin Gondor (PD-L)

Colegiul 7: Iustin Marinel Cionca-Arghir (PD-L)

Colegiul 8: Petru Farago (UDMR)

Senat

Colegiul 1: Ovidiu Marin (PD-L)

Colegiul 2: Avram Craciun (PSD+PC)

Colegiul 3: Constantin Traian Igas (PD-L)

ARGES

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gheorghe Sorin Buta (PD-L)

Colegiul 2: Gheorghe Mircea Draghici (PSD+PC)

Colegiul 3: Ion Burnei (PSD+PC)

Colegiul 4: Andi Sorin Pandele (PD-L)

Colegiul 5: Filip Georgescu (PSD+PC)

Colegiul 6: Costin Radu Vasilica (PSD+PC)

Colegiul 7: Bogdan Niculescu Duvaz (PSD+PC)

Colegiul 8: Dominic Andrei Gerea (PNL)

Colegiul 9: Cristian Boureanu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Mircea Diaconu (PNL)

Colegiul 2: Constantin Serban Valeca (PSD+PC)

Colegiul 3: Constantin Tamga (PSD+PC)

Colegiul 4: Mircea Cinteza (PD-L)

BACAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Tudor Chiuariu (PNL)

Colegiul 2: Adrian Popescu (PD-L)

Colegiul 3: Ionel Palar (PNL)

Colegiul 4: Gheorghe Antochi (PSD+PC)

Colegiul 5: Mihai Banu (PNL)

Colegiul 6: Valerian Vreme (PD-L)

Colegiul 7: Vasile Gherasim (PD-L)

Colegiul 8: Iulian Iancu (PSD+PC)

Colegiul 9: Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)

Colegiul 10: Gabriel Petru Vlase (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Gabriel Berca (PNL)

Colegiul 2: Vasile Nistor (PD-L)

Colegiul 3: Catalin Radu Mardare (PSD+PC)

Colegiul 4: Elena Mitrea (PSD+PC)

BIHOR

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Akos Derzsi (UDMR)

Colegiul 2: Petru Lakatos (UDMR)

Colegiul 3: Ana Lucia Varga (PNL)

Colegiul 4: Nicolae Jolta (PNL)

Colegiul 5: Stefan Seremi (PD-L)

Colegiul 6: Sorin Ioan Roman (PSD+PC)

Colegiul 7: Sonia Maria Draghici (PSD+PC)

Colegiul 8: Maria Csilla Peta (UDMR)

Colegiul 9: Octavian Bot (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Zoltan Attila Cseke (UDMR)

Colegiul 2: Cornel Popa (PNL)

Colegiul 3: Petru Filip (PD-L)

Colegiul 4: Ioan Mang (PSD+PC)

BISTRITA NASAUD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Radu Emil Moldovan (PSD+PC)

Colegiul 2: Nelu Ioan Botis (PD-L)

Colegiul 3: Ioan Oltean (PD-L)

Colegiul 4: Ioan Tintean (PNL)

Senat

Colegiul 1: Ioan Zbarciu (PD-L)

Colegiul 2: Danut Nicolae Prunea (PSD+PC)

BOTOSANI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Nicolae Rebenciu (PNL)

Colegiul 2: Andrei Dolineaschi (PSD)

Colegiul 3: Florin Turcanu (PNL)

Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob (PD-L)

Colegiul 5: Costica Macaleti (PSD)

Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Marcu Gheorghe (PSD)

Colegiul 2: Liviu Campeanu (PNL)

Colegiul 3: Dan Augustin Humelnicul (PD-L)

BRASOV

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gheorghe Gabor (PNL)

Colegiul 2: Constantin Nita (PSD+PC)

Colegiul 3: Aurel Mihai Dontu (PNL)

Colegiul 4: Nicolescu Tita (PSD+PC)

Colegiul 5: Gabrile Andronache (PD-L)

Colegiul 6: Lilli Ana Farkas (UDMR)

Colegiul 7: Florin Postolachi (PD-L)

Colegiul 8: Gheorghe Ialomiteanu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Iulian Marian Rasliu (PD-L)

Colegiul 2: Titus Corlatean (PSD+PC)

Colegiul 3: Ioan Ghise (PNL)

Colegiul 4: Florian Dumitru Staicu (PD-L)

BRAILA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Diana Adriana Tusa (PNL)

Colegiul 2: Eugen Badalan (PD-L)

Colegiul 3: Viorel Balcan (PSD+PC)

Colegiul 4: Mihai Tudose (PSD+PC)

Colegiul 5: Cristian Rizea (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Ion Rotaru (PSD+PC)

Colegiul 2: Sever Constantin Cibu (PNL)

BUZAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Adrian Mocanu (PSD+PC)

Colegiul 2: George Scutaru (PNL)

Colegiul 3: Titi Holban (PNL)

Colegiul 4: Alecu Valeriu (PD-L)

Colegiul 5: Marian Ghiveciu (PSD+PC)

Coleguil 6: Carmen Moldovan (PSD+PC)

Colegiul 7: Cezar Preda (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Viorel Constantinescu (PD-L)

Colegiul 2: Bigiu Marian Vasile (PNL)

Colegiul 3: Ion Vasile (PSD+PC)

CALARASI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ioan Damian (PSD+PC)

Colegiul 2: Eugen Nicolaescu (PNL)

Colegiul 3: Dan Motreanu (PNL)

Colegiul 4: Stelian Fuia (PD-L)

Colegiul 5: Dmutru Boabes (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Vasile Nedelcu (PNL)

Colegiul 2: Constantin Dumitru (PD-L)

CARAS-SEVERIN

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Chisalita Ioan (PSD+PC)

Colegiul 2: Gheorghe Hogea (PD-L)

Colegiul 3: Ion Tabugan (PNL)

Colegiul 4: Valentin Rusu (PD-L)

Colegiul 5: Ion Mocioalca (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Balan Gheorghe-Pavel (PSD+PC)

Colegiul 2: Secasan Iosif (PD-L)

CLUJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Mircea Giurgiu (PD-L)

Colegiul 2: Daniel Buda (PD-L)

Colegiul 3: Petru Calian (PD-L)

Colegiul 4: Adian Gurzau (PD-L)

Colegiul 5: Horea Uioreanu (PNL)

Coleguil 6: Cornel Itu (PSD+PC)

Colegiul 7: Vasile Soporan (PSD+PC)

Colegiul 8: Virgil Pop (PNL)

Colegiul 9: Palfi Mozes Zoltan (UDMR)

Colegiul 10: Mate Andras Levente (UDMR)

Senat

Colegiul 1: Mihail Hardau (PD-L)

Colegiul 2: Serban Radulescu (PD-L)

Colegiul 3: Marius Nicoara (PNL)

Colegiul 4: Alexandru Cordos (PSD+PC)

CONSTANTA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gherghe Dragomir (PNL)

Colegiul 2: Mihai Lupu (PNL)

Colegiul 3: Ileana-Cristina Dumitrache (PSD+PC)

Colegiul 4: Constantin Chirila (PD-L)

Colegiul 5: Iorghus Zamfir (PD-L)

Coleguil 6: Eduard-Stelian Martin (PSD+PC)

Colegiul 7: Radu-Matei Bratianu (PSD+PC)

Colegiul 8: Manuela Mitrea (PSD+PC)

Colegiul 9: Antonella Marinescu (PSD+PC)

Colegiul 10: Maria Stavrositu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Puiu Hasoti (PNL)

Colegiul 2: Nicolae Moga (PSD+PC)

Colegiul 3: Alexandru Mazare (PSD+PC)

Colegiul 4: Mircea Marius Banias (PD-L)

COVASNA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Edler Andras Gyorgy (UDMR)

Colegiul 2: Marton Arpad (UDMR)

Colegiul 3: Olosz Gergely (UDMR)

Colegiul 4: Horia Grama (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Bokor Tiberiu (UDMR)

Colegiul 2: Almos Albert (UDMR)

DAMBOVITA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gabriel Plaiasu (PNL)

Colegiul 2: Gheorghe Ana (PSD+PC)

Colegiul 3: Ion Stan (PSD+PC)

Colegiul 4: Gheorghe Albu (PD-L)

Colegiul 5: Georgica Dumitru (PD-L)

Colegiul 6: Ion Dumitru (PSD+PC)

Colegiul 7: Bogdan Catargiu (PD-L)

Colegiul 8: Iulian Vladu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Adrian Tutuianu (PSD+PC)

Colegiul 2: Mircea Andrei (PD-L)

Colegiul 3: Gigel Calcan (PD-L)

DOLJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Mihai Surpateanu (PD-L)

Colegiul 2: Constantin Dascalu (PD-L)

Colegiul 3: Marian Stroe (PNL)

Colegiul 4: Floretin Gust Balosin (PSD+PC)

Colegiul 5: Petre Petrescu (PSD+PC)

Colegiul 6: Claudiu Manda (PSD+PC)

Colegiul 7: Mihai Voicu (PNL)

Colegiul 8: Gelu Visan (PD-L)

Colegiul 9: Valeriu Zgonea (PSD+PC)

Colegiul 10: Ion Calin (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Radu Berceanu (PD-L)

Colegiul 2: Tudor Udristoiui (PD-L)

Colegiul 3: Olguta Vasilescu (PSD+PC)

Colegiul 4: Mario Ovidiu Oprea (PNL)

Colegiul 5: Mircea Geoana (PSD+PC)

GALATI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Victor Paul Dobre (PNL)

Colegiul 2: Mircea Toader (PD-L)

Colegiul 3: Carmen Axenie (PD-L)

Colegiul 4: Viorel Stefan (PSD+PC)

Colegiul 5: Dan Nica (PSD+PC)

Colegiul 6: Florin Paslaru (PSD+PC)

Colegiul 7: Lucretia Rosca (PSD+PC)

Colegiul 8: Bigdan Ciuca (PSD+PC)

Colegiul 9: Mihail Boldea (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Laurentiu Chirvasuta (PSD+PC)

Colegiul 2: Gheorghe Saghian (PSD+PC)

Colegiul 3: Paul Ichim (PNL)

Colegiul 4: Marius Necula (PD-L)

GIURGIU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Madalin Voicu (PSD+PC)

Colegiul 2: Victor Boiangiu (PD-L)

Colegiul 3: Dan Pasat (PNL)

Colegiul 4: Daniel Chitoiu (PNL)

Senat

Colegiul 1: Cezar Magureanu (PNL)

Colegiul 2: Vasile Mustatea (PNL)

GORJ

Camera Deputatilor

colegiul 1 Dan Ilie Morega – PNL

colegiul 2 Mugurel Surupaceanu – PSD+PC

colegiul 3 Cosmin Popescu – PD-L

colegiul 4 Constantin Militaru – PD-L

colegiul 5 Vasile Popeanga – PSD+PC

colegiul 6 Victor Ponta – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Ion Ruset – PD-L

colegiul 2 Toni Grebla – PSD+PC

HARGHITA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Korodi Attila – UDMR

colegiul 2 Kelemen Hunor – UDMR

colegiul 3 Antal Istvan – UDMR

colegiul 4 Pal Arpad – UDMR

colegiul 5 Mircea Dusa – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Gyerko Laszlo – UDMR

colegiul 2 Verestoy Attila – UDMR

HUNEDOARA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Laurentiu Nistor – PSD+PC

colegiul 2 Iosif-Veniamin Blaga – PD-L

colegiul 3 Ioan Timis – PNL

colegiul 4 Cornel Resmerita – PSD+PC

colegiul 5 Monica Iacob-Ridzi – PD-L

colegiul 6 Radu Timpau – PNL

colegiul 7 Viorel Arion – PD-L

Senat

colegiul 1 Cosmin Nicula – PSD+PC

colegiul 2 Dorin Paran – PD-L

colegiul 3 Dan Radu Rusanu – PNL

 IALOMITA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cristina Pocora – PNL

colegiul 2 Marian Neacsu – PSP+PC

colegiul 3 Dan Mircea Popescu – PSD+PC

colegiul 4 Tinel Gheorghe – PD-L

Senat

colegiul 1 Tudor Panturu – PD-L

colegiul 2 Mihaita Gaina – PSD+PC

 
IASI

Camera Deputatilor

colegiul 1 Luminita Iordache – PSD+PC

colegiul 2 Relu Fenechiu – PNL

colegiul 3 Petru Movila – PD-L

colegiul 4 Vasile Mocanu – PSD+PC

colegiul 5 Neculai Ratoi – PSD+PC

colegiul 6 Anghel Stanciu – PSD+PC

colegiul 7 Cristian Adomnitei – PNL

colegiul 8 Tudor Ciuhodaru – PSD+PC

colegiul 9 Vasile Oajdea – PD-L

colegiul 10 Teodor Spinu – PD-L

colegiul 11 Cristina Dobre – PNL

colegiul 12 Nicusor Paduraru – PD-L

Senat

colegiul 1 Varujan Vosganian – PNL

colegiul 2 Sorin Lazar – PSD+PC

colegiul 3 Florin Constantinescu – PSD+PC

colegiul 4 Mihaela Popa – PD-L

colegiul 5 Dumitru Oprea – PD-L

ILFOV

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gabriel Oprea – PSD+PC

colegiul 2 Mircea Marin – PD-L

colegiul 3 Mihaela Sandru – PD-L

colegiul 4 Calin Popescu Tariceanu – PNL

Senat

colegiul 1 Anghel Iordanescu – PSD+PC

colegiul 2 Iulian Urban

MARAMURES

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gheorghe Zoicas – PSD+PC

colegiul 2 Catalin Chereches – PSD+PC

colegiul 3 Nicolae Bud – PD-L

colegiul 4 Doru Lese – PD-L

colegiul 5 Pavel Horj – PNL

colegiul 6 Stefan Beres – UDMR

colegiul 7 Vasile Berci – PNL

Senat

colegiul 1 Liviu Titus Pasca – PNL

colegiul 2 Sorin Bota – PSD+PC

colegiul 3 Gheorghe Mahai Barlea – PD-L

MEHEDINTI

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cornel Ghita – PD-L

colegiul 2 Doinita Chircu – PD-L

colegiul 3 Viorel Palasca – PNL

colegiul 4 Eugen Nicolicea – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Mihai Stanisoara – PD-L

colegiul 2 Petre Daea – PSD+PC

MURES

Camera Deputatilor

colegiul 1 Borbely Laszlo – UDMR

colegiul 2 Mihai Opriscan – PD-L

colegiul 3 Kelemen Attila – UDMR

colegiul 4 Victor Socaciu – PSD+PC

colegiul 5 Kerekes Karoly – UDMR

colegiul 6 Toader Stroian – PD-L

colegiul 7 Ciprian Dobre – PNL

colegiul 8 Vasile Gliga – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Gyorgy Frunda – UDMR

colegiul 2 Marko Bela – UDMR

colegiul 3 Petru Basa – PD-L

colegiul 4 Corneliu Grosu – PSD+PC

NEAMT

Camera Deputatilor

colegiul 1 Stelian Ghita-Eftemie – PD-L

colegiul 2 Mihaela Stoica – PD-L

colegiul 3 Culita Tarata – PSD+PC

colegiul 4 Marius Neculai – PD-L

colegiul 5 Ioan Muntean – PSD+PC

colegiul 6 Victor Surdu – PSD+PC

colegiul 7 Marius Rogin – PD-L

colegiul 8 Emil Bostan – PNL

Senat

colegiul 1 Toader Mocanu – PD-L

colegiul 2 Ioan Chelaru – PSD+PC

colegiul 3 Ovidius Marcutian – PNL

OLT

Camera Deputatilor

colegiul 1 Daniel Barbulescu – PD-L

colegiul 2 Nicolae Stan – PD-L

colegiul 3 Marin Bobes – PSD+PC

colegiul 4 Valeriu Steriu – PSD+PC

colegiul 5 Florin Iordache – PSD+PC

colegiul 6 Gigel Stirbu – PNL

colegiul 7 Doru Frunzulica – PSD+PC

Senat

colegiul 1 Mihai Nita – PD-L

colegiul 2 Ion Toma – PSD+PC

colegiul 3 Dan Sova – PSD+PC

PRAHOVA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cristian Burlacu – PNL

colegiul 2 Florin Anghel – PD-L

colegiul 3 Gratiela Gavrilescu – PNL

colegiul 4 Marian Saniuta – PSD+PC

colegiul 5 Mihai Apostoloche – PSD+PC

colegiul 6 Razvan Turea – PSD+PC

colegiul 7 Adriana Saftoiu – PNL

colegiul 8 Adrian Nastase – PSD+PC

colegiul 9 George Ionescu – PD-L

colegiul 10 Sever Voinescu-Cotoi – PD-L

colegiul 11 Roberta Anastase – PD-L

colegiul 12 Andrei Sava – PD-L

Senat

colegiul 1 Georgica Severin – PD-L

colegiul 2 Iulian Badescu – PD-L

colegiul 3 Teodor Melescanu – PNL

colegiul 4 Sorin Chivu – PSD+PC

colegiul 5 Daniel Savu – PSD+PC

SATU MARE

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gheorghe Ciocan – PSD+PC

colegiul 2 Ioan Holdis – PD-L

colegiul 3 Viorel Buda – PNL

colegiul 4 Varga Attila – UDMR

colegiul 5 Erdei Doloczki Istvan – UDMR

Senat

colegiul 1 Valer Marian – PSD+PC

colegiul 2 Tiberiu Gunthner – UDMR

SALAJ

Camera Deputatilor

colegiul 1 Lucian Bode – PD-L

colegiul 2 Seres Denes – UDMR

colegiul 3 Iuliu Nosa – PSD+PC

colegiul 4 Gheorghe Mirel Talos – PNL

Senat

colegiul 1 Fekete-Szabo Andras Levente – UDMR

colegiul 2 Gheorghe Pop – PSD+PC

SIBIU

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cornel Stirbet – PD-L

colegiul 2 Raluca Turcan – PD-L

colegiul 3 Gheorghe Roman – PD-L

colegiul 4 Ioan Cindrea – PSD+PC

colegiul 5 Silvestru Lup – PSD+PC

colegiul 6 Mircea Cazan – PNL

Senat

colegiul 1 Ion Ariton – PD-L

colegiul 2 Viorel Arcas – PSD+PC

colegiul 3 Minerva Boitan – PNL

SUCEAVA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Sanda Ardeleanu – PD-L

colegiul 2 Ioan Balan – PD-L

colegiul 3 Eugen Uricec – PD-L

colegiul 4 Catalin Nechifor – PSD+PC

colegiul 5 Ioan Stan – PSD+PC

colegiul 6 Mircea Irimescu – PNL

colegiul 7 Gheorghe Coroama – PNL

colegiul 8 Eugen Bejinariu – PSD+PC

colegiul 9 Dumitru Pardau – PD-L

colegiul 10 Gabriel Gospodaru – PD-L

Senat

colegiul 1 Sorin Fodoreanu – PD-L

colegiul 2 Orest Onofrei – PD-L

colegiul 3 Gavril Marza – PSD+PC

colegiul 4 Tiberiu Prodan – PNL

TELEORMAN

Camera Deputatilor

colegiul 1 Robert Negoita – PSD+PC

colegiul 2 Nicolae Banicioiu – PSD+PC

colegiul 3 Adrian Badulescu – PD-L

colegiul 4 Adrian Florescu PD-L

colegiul 5 George Dumitrica – PNL

colegiul 6 Marin Almajanu – PNL

Senat

colegiul 1 Serban Mihailescu – PSD+PC

colegiul 2 Romeo Nicoara – PNL

colegiul 3 Alexandru Mocanu – PD-L

TIMIS

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Horia Cristian (PNL)

Colegiul 2: Iosif Stefan Dragulescu (PD-L)

Colegiul 3: Marius Cristinel Dugulescu (PD-L)

Colegiul 4: Eugenia Maria Barna (PSD+PC)

Colegiul 5: Florin Augustin Popoviciu (PD-L)

Colegiul 6: Valeriu Tabara (PD-L)

Colegiul 7: Constantin Sorin Stragea (PSD+PC)

Colegiul 8: Claudiu Taga (PNL)

Colegiul 9: Dorel Covaci (PSD+PC)

Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Gheorghe David (PD-L)

Colegiul 2: Nicolae Robu (PNL)

Colegiul 3:Constantin Vasile Borza Dorel (PD-L)

Colegiul 4: Ilie Sarbu (PSD+PC)

TULCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Marian Avram (PD-L)

Colegiul 2: Mihai Stroe (PD-L)

Colegiul 3: Horia Teodorescu (PSD+PC)

Colegiul 4: Marius Octavian Popa (PNL)

Senat

Colegiul 1: Ion Bara (PD-L)

Colegiul 2: Trifon Belacurencu (PSD+PC)

VASLUI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Victor Cristea (PSD+PC)

Colegiul 2: Dan Bordeianu (PNL)

Colegiul 3: Dragos Iftime (PD-L)

Colegiul 4: Adrian Solomon (PSD+PC)

Colegiul 5: Viorel Carare (PD-L)

Colegiul 6: Mihai Dan Marian (PNL)

Colegiul 7: Marian Sarbu (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Doina Silistru (PSD+PC)

Colegiul 2: Vasile Pintilie (PD-L)

Colegiul 3: Cristian David (PNL)

VALCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Sorin Stefan Zamfirescu (PD-L)

Colegiul 2: Samuil Valcu (PD-L)

Colegiul 3: Constantin Maziliu (PSD+PC)

Colegiul 4: Vasile Bleotu (PSD+PC)

Colegiul 5: Cristian Buican (PNL)

Colegiul 6: Aurel Vladoiu (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Florian Laurentiu Coca (PSD+PC)

Colegiul 2: Valentin Emilian Francu (PNL)

Colegiul 3: Jurcan Dorel (PD-L)

VRANCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1:Razvan Mustea Serban (PD-L)

Colegiul 2: Angel Talvar (PSD+PC)

Colegiul 3: Nini Sapunaru (PNL)

Colegiul 4: Sorin Cristian Dumitrescu (PSD+PC)

Colegiul 5: Alin Trasculescu (PD-L)

Colegiul 6: Ciprian Nicolae Nica (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Sorina Placinta (PD-L)

Colegiul 2: Miron Mitrea (PSD+PC)

BUCURESTI

Camera Deputatilor

Colegiul1: Bogdan Olteanu (PNL)

Colegiul 2: Daniel Budurescu (PNL)

Colegiul 3: Ludovic Orban (PNL)

Colegiul 4: Costica Canacheu (PD-L)

Colegiul 5. Georgian Pop (PSD+PC)

Colegiul 6. Rodica Nassar (PSD+PC)

Colegiul 7. Florian Popa (PSD+PC)

Colegiul 8. Brandusa Novac (PD-L)

Colegiul9. Theodor Paleologu (PD-L)

Colegiul10. Catalin Croitoru (PD-L)

Colegiul11. Sulfina Barbu(PD-L)

Colegiul12. Cristian Petrescu (PD-L)

Colegiul13. Danile Pirpiliu (PD-L)

Colegiul14. Radu Zatreanu (PD-L)

Colegiul15. Silviu Prigoana (PD-L)

Colegiul16. Sergiu Andon (PSD+PC)

Colegiul17. Ruxadra Jipa (PSD+PC)

Colegiul18. Doina Burcau (PSD+PC)

Colegiul19. Daniela Popa (PC)

Colegiul20. Oana Niculescu-Mizil (PSD)

Colegiul21. Dumitru Chirita (PSD+PC)

Colegiul22. Alina Gorghiu (PNL)

Colegiul23. Aura Vasile (PSD+PC)

Colegiul24. Daniel Geanta (PD-L)

Colegiul25. Elena Udrea(PD-L)

Colegiul26. Florea Damian (PSD+PC)

Colegiul 27. Cornel Pieptea (PNL)

Colegiul 28. Danut Liga (PD-L)

Senat

Colegiul1. Sergiu Nicolaescu (PSD)

Colegiul2. Crin Antonescu (PNL)

Colegiul3. Cristi Diaconescu (PSD)

Colegiul4. Anca Boagiu (PD-L)

Colegiul5. Vasile Blaga (PD-L)

Colegiul6. Cristian Radulescu (PD-L)

Colegiul7. Cristian Topescu (PNL)

Colegiul8. Dan Voiculescu (PC)

Colegiul9. Catalin Voicu (PSD)

Colegiul10. Ecaterina Andronescu (PSD)

Colegiul11. Radu F. Alexandru (PD-L)

Colegiul12. Gabriel Mutu (PD-L)

DIASPORA

Camera Deputatilor

colegiul 1 William Branza – PD-L

colegiul 2 Tudor Pantaru – PSD+PC

colegiul 3 Mircea Lubanovici – PD-L

colegiul 4 Koto Iosif – UDMR

Senat

colegiul 1 Viorel Riceard Badea – PD-L

colegiul 2 Raymond Luca – PNL

 Minoritati
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

 

Sursa:BEC>
http://www.becparlamentare2008.ro/rezul/colegii_rezultate_ora10.htm
http://www.becparlamentare2008.ro/rezul/rep_mand_et2.htm

 

Comenteaza sau da mai departe>

 

***

Anunțuri

4 răspunsuri to “Rezultare finale alegeri uninominale 2008 – Lista oficiala BEC cu parlamentarii pe fiecare colegiu si judet”

  1. drkchs said

    IMi place ca ai pus si sursa :)! FRUMOS

  2. dadatroll said

    Hai mey ce colegiu e ala care ia numai decat un singur student? Ca la noi la Braila este unu privat cu cel putin cateva sute de studenti.

    R: Si eu sunt brailean dar recunosc ca nu pot raspunde la aceasta dilema.

  3. dadatroll said

    Si inca din astia din partide? Ca am crezut ca daca ai sub 18 ani nu poti sa faci politica si sa votezi. Sau astia e din aia care au ramas repetenti?

  4. […] Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Inginerie Electrică ICPE-CA – Antioxidanti NaturaliRezultare finale alegeri uninominale 2008 – Lista oficiala BEC cu parlamentarii pe fiecare colegiu s…Azi, un an de la aparitia acestui blog la 3 decembrie 2007Rezultate partiale BEC, dupa numararea a […]

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

 
%d blogeri au apreciat asta: